پله فلزی دیمه
DIMEH

پله گرد فلزی

پله گرد فلزی

پله گرد فلزی یا پله پیچ

پله گرد فلزی نوعی پله گرد یا پله منحنی است که از پله های جداگانه تشکیل شده که به یک ستون مرکزی متصل می شوند. اولین چیزی که در خانه های دوبلکس مورد توجه قرار می گیرد، نوع و مدل پله فلزی است. پله ها دارای طرح ها و مدل های زیادی هستند که هر کدام از آن ها باید بر اساس متراژ و ارتفاع دیوارها انتخاب شوند.

یکی از انواع راه پله ها، پله گرد فلزی است. طراحی پله گرد فلزی را می توان با دو جنس آهن و استیل انجام داد ولی جنس آهنی آن در ساختمان ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. پله گردون های فلزی هم در ساختمان های دوبلکس و هم در فضاهای باز، کاربردهای زیادی دارند.

هنگام بالا و پایین رفتن از پله ، آج ها به دور این نقطه مرکزی می چرخند و یک طرح مارپیچی زیبا ایجاد می کنند. پله پیچ را نباید با یک راه پله مارپیچ یا راه پله منحنی که هیچ ستون مرکزی ندارند اشتباه گرفت.

در طراحی پله گرد، فاکتورهای زیادی را باید در نظر گرفت. خصوصیاتی چون ابعاد پله گرد فلزی، ارتفاع، قطر و محل قرارگیری پله ها به همراه عواملی زیبایی شناختی مثل سبک نرده ها تاثیر فراوانی را در کارایی و زیبایی پله گرد دارند. پله فلزی گرد در انواع پله گرد شمشیری، باکس پلکانی، سازه میانی و لوله مرکزی طراحی میشوند.

در طراحی مدرن امروزه، پله گرد را میتوان از زیباترین و مهمترین المان های معماری داخلی دانست که تاثیر فراوانی در زیبایی محیط دارد. علاوه بر زیبایی، کاربردی بودن و بهینه شدن ساخت و فضا، از موضوعات مهم در ساخت پله گرد فلزی میباشد.

پله گرد فلزی گردون در خانه

 

2 مدل مدرن و جذاب پله گرد فلزی

اگر به سادگی علاقه دارید ولی زیبایی فضا هم در نظرتان از اهمیت بالایی برخوردار است، پله های فلزی مارپیچی یا گرد انتخاب مناسبی برای شما هستند. در ساخت پله فلزی گرد، در عین سادگی، جزییات و ظرافت بالایی اعمال شده است.

همین عوامل باعث زیبایی دو چندان آن ها می شوند. به کار رفتن تزئینات مدرن در طراحی پله گردون فلزی، موجب افزایش گوناگونی طرح و مدل شده است. طراحی پله گرد با یک فلز مرکزی به عنوان ستون که از زمین به سقف نصب شده است، انجام می شود. بعد از نصب ستون مرکزی پله ها تک به تک از پایین به بالا نصب می شوند.

پله گرد طرح دی ان ای فلزی نوع دیگری از مدل های موجود در طراحی پله های گرد فلزی است. این پله های فلزی به علت شباهت زیادی که به دی ان ای سلول های زنده دارند، به این اسم شناخته شده است.

در طراحی پله های گرد دی ان ای از دو پله هم سایز و یک مدل استفاده می شود که در یک محور مرکزی قرار می گیرند و ساخته می شوند. به علت این که مبدا و مقصد هر دو پله به یک مکان ختم می شود، طراحی آنها جذابیت خوبی هم به منزل شما می تواند اضافه کند.در طراحی پله گرد دوبلکس هم می توانید از این مدل پله ها برای منزل خود سفارش دهید.

اجرا و نصب پله گرد فلزی دی ان ای، کم انجام می شود. یکی از مهم ترین دلایل نادر بودن پله گرد فلزی طرح دی ان ای، نداشتن کاربرد زیاد برای آن ها است. در واقع علت خاصی برای کاربرد پله های دی ان ای وجود ندارد. مگر در صورتی که شما علاقه زیادی به آنها داشته باشید که آنها را برای منزل خود استفاده کنید.

 


حتما بخوانید و در مورد طراحی انواع پله فلزی بیشتر بدانید: ساخت و طراحی پله فلزی


 

7 دلیلی که پله گرد فلزی را نسبت به دیگر پله ها خاص می کند.

هر محصولی دارای مزایا و معایبی است. اطلاع داشتن از هر مزایا و معایب به ما کمک می کند تا با اطمینان و خیالی آسوده خرید کنیم. پس اصولا در پله های گرد فلزی هم همین قانون حاکم است.
البته که در این موضوع مزیت های آن از معایبش بیشتر است و هر کدام از عیب ها را می توان با ایمن سازی های بیشتر، جبران کرد.در ادامه می خواهیم مزایا پله گرد فلزی را بطور کامل بررسی کنیم. 7 مزیت بی نظیر را برای طراحی پله گرد برای منزل می بینیم

 

1. عمر طولانی

در طراحی پله گرد یکی از مهم ترین نکاتی که مورد توجه قرار می گیرد، طول عمر محصول در استفاده های طولانی مدت است.این نوع از پله ها از انواع جنس فلز ساخته می شوند. پله گرد های فلزی به راحتی خراب نمیشوند و می توانید سال های سال بدون نگرانی برای خراب شدن، از آنها نهایت استفاده را ببرید.

2. استفاده از مرغوب ترین فلزها

در طراحی پله گردون از مرغوب ترین فلزها برای ساخت استفاده می شود. دو مورد از بهترین جنس ها برای ساخت انواع پله فلزی، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم است. این دو فلز از پر کاربرد ترین و محبوب ترین فلزها در شرکت دیمه هستند که اکثر سفارشات، با این فلزها به ثبت می رسند.

3. رنگ پذیری بالا

به علت این که در طراحی پله گردون از فلز و آهن استفاده می شود، ویژگی رنگ پذیری بالایی در آنها دیده می شود. همین مزیت، نقطه قوتی برای پله گرد فلزی است؛ چرا که مشتری می تواند رنگ دلخواه خود را بر روی پله ها داشته باشد و بدون نگرانی از رنگ گرفتن خوب، سفارش خود را ثبت کند.

4. مقاومت بالا

در طراحی پله گرد فلزی، مقاومت بالا یکی از شروط اصلی است. به طوریکه پله گرد های فلزی در طول سال های زیاد، تنش ها و فشار های زیادی را متحمل می شوند. پس باید مقاومت بالایی برای آنها در نظر گرفته شده باشد تا بیشترین رضایت از مشتریان دریافت شود. بخصوص این ویژگی موجب پر فروش شدن پله گرد های فلزی در مناطق زلزله خیز هم شده است.

5. تنوع در ساخت

به دلیل انعطاف پذیری بالا، طراحی پله گردون فلزی دارای تنوع بالایی است. پله های فلزی به علت استفاده از فلز، قابلیت ساخت مدل های متنوع و طرح های مختلف را دارند. تنوع بالا در ساخت، معمولا هنگام طرح دادن و پرداختن هایی بررسی می شود که بیشترین انعطاف را می توان در فولاد ضد زنگ و آلومینیوم مشاهده کرد.

6. احتیاج به فضای کوچک

طراحی پله گرد فلزی معمولا به شکلی انجام می شود که این پله ها در همه فضاهای بزرگ و کوچک قابل استفاده باشند. در فضاهای بسیار کوچک هم می توان از پله های فلزی بیشترین استفاده را برد. این موضوع به نوبه خود می تواند باعث نورپذیری بهتر ساختمان هم شود.

7. سرعت بالا در تولید پله گرد فلزی

معمولا طراحی پله های گرد زمان زیاد نمی برد. اگر گاهی زمان تولید پله های فلزی بیشتر از یک هفته به مشتری اعلام می شود، به  این خاطر است که در صف انتظار تولید قرار گرفته است. در غیر این صورت، پله گرد معمولا از زمان اندازه گیری تا نصب آن حتی به یک هفته هم نمی رسد.

 

نتیجه گیری

با پله گردون فلزی، می توانید خانه های دوبلکس خود را چند برابر زیبا کنید. هر خانه ی دوبلکس به یک مدل پله گردون عالی نیاز دارد که باعث زیبایی دو چندان آن منزل شود. سفارش طراحی پله گرد را باید با در نظر داشتن نیاز خود از پله، بودجه مورد نظر، طرح و جنس به ثبت رسانید.

اگر احساس می کنید که برای خانه دوبلکس یا دو طبقه خود به ساخت پله فلزی گرد نیاز دارید، کارشناسان و فعالان حرفه ای شرکت دیمه آماده خدمت رسانی به شما هستند. می توانید وارد صفحه فروشگاه و معرفی انواع پله های ما شوید و مدل های مختلف را مشاهده کرده و با سلیقه خود، بهترین آنها را انتخاب کنید.

گروه معماری دیمه، با طراحی مدرن و متنوع انواع پله گرد فلزی و اجرای پله گرد فلزی قادر به تامین تمام خواسته های معماران و سازندگان میباشد. پله فلزی دیمه با بیش از 50 سال سابقه در تولید و ساخت سازه های فلزی در ایران است که موفق به ارائه خدمات طراحی و حرفه ای در زمینه ساخت پله گرد در بالاترین سطح، شده است.